#HubiPorady

Jakie łóżeczko wybrać?

 

Prosty, skandynawski styl? Dekoracyjny kształt? Z kółeczkami? Czy może jednak kołyska? Szeroka oferta w sklepach niekoniecznie pomoże w wytypowaniu odpowiedniego.

Tradycyjnym wyborem przyszłych rodziców są drewniane łóżeczka ze szczebelkami, które w przyszłości można zdemontować (kilka lub cały bok) i przedłużyć tym ich funkcjonalność. Łóżeczko, które będzie służyło kilkulatkowi musi posiadać regulację spodu. Dla noworodków, można ustawić któryś z wyższych poziomów – ułatwi to rodzicom opiekę nad maleństwem, natomiast gdy dziecko podrośnie i stanie się bardziej ruchliwe – bezpieczniejsze będzie na niższym poziomie.

Kolejną trudnością może być wybór materiału z jakiego wyprodukowano łóżeczko. Najlepszym zakupem będzie drewniane, niemalowane. Wydanie jednorazowo wyższej kwoty na lepszej jakości drewno, w perspektywie czasu udowodni i potwierdzi właściwość wyboru. Nie wolno kupować łóżka z płyt wiórowych – zwierają formaldehyd, który powoduje alergie. Idąc tym tokiem myślenia, pozostajemy przy całkowicie drewnianym łóżeczku najlepiej nieemaliowanym, zapobiegnie to stresom związanym z ząbkowaniem dziecka i obgryzaniem wszystkiego dookoła. 🙂
Warto również zastanowić się nad materacem, równie ważnym i wieloletnim zakupem. Do uzupełnienia łóżeczka pozostanie już tylko wybór pościeli, ochraniacza na szczebelki, baldachimu chroniącego przed ostrym światłem i rozwijającej zmysły karuzeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 15 =