#HubiPorady

Jak urządzić pokój dziecka – kilka rad

[nitro_dropcaps dropcaps=”Z” text=”ostanie rodzicem po raz pierwszy to wyzwanie nie tylko w sferze opieki nad dzieckiem, ale również przygotowania jego pokoju. Warto pamiętać, że dziecko zacznie z niego korzystać dopiero po kilku latach, a do tego czasu rodzic powinien zapewnić mu miłość, bliskość i bezpieczeństwo.” color=”#ffffff” style=”square-solid” bg_color=”#504e50″ dropcaps_custom_id=”nitro_custom_css_2002615096″]

 

Dekorując pokój należy uwzględnić zabawki dziecka, które z czasem zagracą pomieszczenie. Ważny jest umiar przy wyborze koloru ścian, aranżacji posadzki i mebli. Modne są pokoje tematyczne, na przykład pokój marynarza, mechanika, czy księżniczki. Na pewno najwygodniejszym kolorem ścian jest biały. Nie będzie korelował z resztą wyposażenia, pozwoli dziecku odpocząć i mamie szybko posprzątać. Zawsze można dodać element kolorystyczny, przykleić plakaty lub naklejki. Najlepszym rozwiązaniem dla podłogi jest drewno z dywanikami o naturalnym pochodzeniu lub wykładzina również z naturalnych surowców.

Wprowadzając do pokoju dziecka meble warto zastanowić się nad takimi, które będą rosły wraz z nim (łóżeczko z obniżanym spodem i ściąganymi szczebelkami). Duża ilość półek i szuflad pozwoli w szybki sposób uprzątnąć zabawki, ale również łatwo wrócić do zabawy. Należy pamiętać, aby meble powyżej 60 cm zabezpieczyć i przykręcić do ściany, w razie gdyby pociecha ćwiczyła umiejętności wspinaczkowe. Niezbędny okaże się stoliczek z krzesełkami do rozwijania kreatywności u malucha. Musi stać w dobrze oświetlonym miejscu, najlepiej tak aby z jednej strony padało naturalne światło, a z drugiej sztuczne (np. mała lampka lub kinkiet).
Akcesoria jakie posiada Ard-drew gwarantują bezpieczeństwo związane z solidną i wytrzymałą konstrukcją, wysoką jakością drewna oraz zapewnia atest zgodny z polskimi i europejskimi normami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 16 =